Kai POV
Fogalmam sincs honnan
vette Zico az ötletet, de a saját csapdám áldozata lettem. Amikor
megfogalmazódott bennem az ihlet, nem úgy gondoltam, hogy én
leszek az, akinek végre kellett hajtani. Iszonyatosan dühös voltam
rá. Legszívesebben neki estem volna ott helyben és addig ütöttem
volna, míg mozgott, de melyik élőlény támadt a saját
cinkostársára? Más részről pedig a büszkeség is megkövetelte,
hogy ne utasítsam vissza az ajánlatot. Gondolatban kiterveltem
mindent haza fele.
Tudtam mennyire könnyű
préda lesz, és előre bele kalkuláltam a naivitását. Az egyetlen
személy, aki megnehezítette a dolgomat, az új srác volt.
Sejtelmem sem volt, hogy kerüljem meg azt a bástyát, mert
akárhonnan néztem védte az áldozatom, ahogy tudta. Azt még nem
tudtam mivel, vagy hogyan, de távol kellett tartanom egy kis ideig
Taemintől. Ha mondjuk csak egy hétre beteg lett volna, vagy valami
véletlen folytán összeverték volna máris meg lett volna oldva.
Ám az egész hátulütője az volt, hogy valószínűleg Taemin se
tágított akkor mellőle.
Valahogy a közelébe
kellett férkőznöm ezért végig a megoldáson járt az eszem. A
suliban gyorsan terjedtek a hírek, ezért az volt az első
gondolatom, hogy fél úton valahol a háza és a suli között
elindítom a lavinát. Nem akartam az iskolában kezdeményezni, mert
a sok pletykás csaj lebuktatott volna.
A tervem pedig a
következő volt: szépen lassan a közelébe férkőzni és elnyerni
a bizalmát anélkül, hogy gyanakodni kezdett volna, hogy valami nem
stimmelt a dolgokkal kapcsolatban. El kellett érnem, hogy bízzon
bennem ám az meg sem fordult a fejemben, hogy bele szerethetek.
Magam sem értem miért, de ott helyben bele akartam kezdeni a
tervembe pedig tudtam, hogy várnom kell vele reggelig. Olykor egy
röpke pillanatra elgondolkoztam rajta, milyen lett volna az életem,
ha nem tartoztam volna a suli nagykutyái közé, de aztán
meggyőztem magam, hogy barátok közt voltam, és tökéletes volt
nekem így.
Haza érve megetettem
Jjanggut és, hogy némi kép lenyugodjak elkezdtem vele játszani.
Olyannak, aki nem ismert meg sem fordult volna a fejében, hogy
valami baromi nagy szemétséget terveztem egy amúgy is érzékeny
sráccal szemben. Egy röpke pillanatra el fogott a bűntudat, de
megnyugtattam magam, hogy jó móka lesz és, hogy csak én reagálom
túl ezt az apró viccet.
Ám arra mégsem tudtam
rájönni, hogy Zico miért pont velem fogadott és miért pont nekem
kell elcsábítani a srácot. Amennyire ismertem, valamit forgatott a
fejében – valószínűleg biztosra vette, hogy győzni fog. A sok
évnyi ismeretség ellenére mégse ismerhetett eléggé, ha azt
hitte, hogy ilyen könnyen feladom. Elmosolyodtam a gondolatra, ahogy
elképzeltem az arcát amint tudatosult benne, hogy győztem és
elfogott az izgatottság. Mire ágyba kerültem annyira fel voltam
pörögve a gondolatra, hogy Zico pofára esik, hogy alig tudtam
elaludni. Tisztában voltam vele, hogy a barátom, mint P.o és Chen
is, de mindig volt köztünk némi rivalizálás, talán mert
mindketten azt hittük, hogy mi tojtuk a Spanyolviaszt. Chen és P.o
inkább katonák voltak, mintsem vezérek.
Egész éjjel alig
aludtam valamit és reggel pedig úgy éreztem magam, mint akin
áthajtott egy úthenger. Igyekeztem elképzelni a lehetséges
párbeszédet. A modoromat ismerve, nem volt egyszerű dolgom, de
valahogy meg kellett próbálnom. Semmiképp nem akartam veszíteni.
Némi idegességgel a
gyomromban még az ébresztő óra pityegése előtt felkeltem és
felöltöztem. Időben utol kellett érnem, ma nem késhettem el a
suliból. Egyetlen szerencsém volt, hogy a szüleim sokat utaztak,
ezért nem kellett kora reggeli magyarázkodással kezdenem és nem
voltak gyanakvó pillantások. Mielőtt elindultam megetettem és
megszeretgettem Jjaggut.
Direkt kerülővel mentem
suliba, Taeminék felé. Persze nem mentem el a házukhoz. Nem
akartam megkockáztatni, hogy lebukok, mindenki tudta, hogy védik őt
otthon, bár az ok, hogy miért valahogy rejtve maradt. Végül is
nem is túlzottan érdekelt, mert lényegében az új srácnak
akartam némi kellemetlenséget okozni. Láttam, ahogyan Taeminre
nézett, és amit leolvastam az arcáról, abból azt szűrtem le,
hogy oda volt érte. Lényegében egyszerű csínytevés volt az
egész, hogy Chanyeol tisztában legyen vele, mi a helyzet és kik
voltak a suli vezérei. Csupán egy vicc volt. Semmi több.
Elmentem egészen
Taeminék utcájáig és onnan indultam el suliba, gondosan ügyelve,
hogy ne vegyen senki észre a családjából. Ismét teljesen bele
merültem a zenébe mikor úgy ötven méterrel előttem
megpillantottam a fiút. Olyan testtartással kullogott, mint aki
arra várt, hogy a következő pillanatban megnyíljon alatta a föld
és eltűnjön. Nem tudtam hova tenni, de kisugárzásából mintha
szégyen érződött volna és szomorúság.
Megint elfogott egy
pillanatra a bűntudat és meg is álltam egy másodpercre aztán elő
hívtam magamban Zico csalódott, dühös arcát és újból
feltöltődtem energiával. Hosszú és határozott léptekkel
indultam meg Taemin után s mikor mögé értem óvatosan, - hogy ne
hozzam rá teljesen a frászt- megérintettem a vállát, de még így
is akkorát ugrott, mint aki épp testnevelés órán érezte magát.
Hatalmas boci szemekkel kezdett el nézni s szinte könyörgött a
tekintetével, hogy ne bántsam.
-
Szia! Zavarok? Elkísérhetlek suliba? -
megpróbáltam oldani a ránk telepedő csöndet és feszültséget. Az igazat
megvallva én is elég hülyén érzetem magam, hiszen évek óta egy suliba járunk,
de soha nem szóltam hozzá egy szót sem és még csak nem is köszöntem. Ki akartam
találni, mi járhat a fejében, hogy mit gondolhat rólam.
-
Öhm...Nem, dehogy. - félénken elmosolyodott és
valamiért egy kiskutya ugrott be elsőnek, akinek a szemében tükröződött, hogy
az előző gazdái bántották s most tőlem kért segítséget és némi szeretetet.
Valamiért hirtelen Zico is úgy ugrott be, mint valami állatkínzó, aki kikötött
egy kutyát a fához. Gyorsan elhessegettem a gondolatot és igyekeztem a
feladatra koncentrálni.
-
Jongin vagyok, de a barátaimnak csak Kai. -
mosolyt erőltettem az arcomra s kezet nyújtottam.
-
Taemin vagyok. - bizonytalanul megrázta a kezem.
- Tudom. –a hogy kimondtam meg is bántam, mert
megint megijedt. Ha így folytattam nem tudtam megnyerni a fogadást. Egy lépést
tettem előre kettőt pedig hátra. Biztatásul elmosolyodtam, de fogalmam sem
volt, hogy magyarázzam ki ezt az egész helyzetet ezért inkább megpróbáltam
témát váltani. - Indulhatunk? Még a végén elkésünk. - nem akartam hinni a saját
fülemnek, hogy ezt pont én mondom. Egyszeriben megbántam, hogy csak ötvenezer
won-ban fogadtam drága barátommal. Többen kellett volna. Néhány percig némán
kullogtunk egymás mellet. Fogalmam sem volt mit mondjak, hogy ne ijesszem el
még jobban. Az ellenkezőjét kell elérnem, nem azt, hogy meneküljön. - Már rég
óta szerettem volna veled beszélni és barátkozni. Rég óta ismered Chanyeolt?
-
Nem, nem rég került a suliba én pedig csak
segítek neki. - válaszolta félénken.
-
Azt hallottam, jó tanuló vagy. Miket szeretsz
csinálni?
- Hát... - kezdte elgondolkodva- szeretek zenét
hallgatni, zongorázni és nyelvet tanulni. -Jesszusom, tényleg stréber -
jegyeztem meg magamban. Azt hittem, hogy amit beszéltek, csak kamu.
- Én szeretek a barátaimmal lenni, táncolni, és
zenét hallgatni. - feleltem szintén elmerengve. Sosem gondolkodtam még azon,
mit szeretek csinálni szabadidőmben a szívatáson kívül. Lassan, de biztosan
közeledtünk a suli felé és muszáj volt valahogy lecsapnom rá és elhitetnem vele,
hogy érdekel.
-
Nekem nem igazán vannak barátaim.
- Lenne kedved valamikor elmenni valahová?
Ismerkedni, beszélgetni meg hasonlók. - valamiért azt vártam, hogy nemet mond.
Más diák legalábbis tuti nemet mondott volna az ajánlatra.
- Persze, de csak hétvégén. Már elígérkeztem. -
egy pillanatra lesokkolt a válasza. Az ellenkezőjére készültem, hogy harcolni
kell, hogy felkeltsem a figyelmét, de simán bele ment. Honnan tudta, hogy nem
voltam egy bérgyilkos? Vagy rosszabb: megrögzött játékfüggő.
-
Az remek lenne. - válaszoltam mosolyogva, mire ő
is viszonozta a gesztust.
Tényleg egy kiskutyára
hasonlított, ami az én esetemben nem volt pozitív dolog. Úgy
éreztem magam, mint egy állatkínzó, ami eléggé abszurd
gondolat, tekintve, hogy kutyám is volt. A felfedezéstől még
jobban utáltam Zicot és eljutottam arra a pontra, hogy inkább neki
akarok keresztbe tenni, mintsem Taeminnek. Istenem, olyan szemekkel
tudott nézni, mint Jjanggu, bár tudtam mi a helyzet, és a kutyámra
semmiképp sem fogadtam volna. Alig vártam, hogy túl legyek ezen az
egészen és megnyerjem az ötvenezret.

Nagyon tetszett ez a fejezet, különösképpen a kiskutyás párhuzamok.
VálaszTörlésNekem kicsit fura Kait rossz fiúként elképzelni, mivel a bias-om... Ettől függetlenül jól megírtad a karakterét. Remélem a sztori előrehaladtával tanúi lehetünk Kai pozitív jellemfejlődésének.
Kíváncsian várom a következő részt. :)
Remélem nem árulok el semmi nagy titkot, hogy Kainak lesz jó oldala is ^^ örülök, hogy tetszett és köszönöm a véleményt :3
VálaszTörlésElőre szólok, ha Taeminnek akár egy haja szála is meggörbül, én megölöm, feltámasztom, és újra megölöm Kait. Jóó tuti biztos, hogy a végére, meggondolja magát, de akkor is. Itt most az életével játszik, ha rajtam múlik. Ráadásul, nagyon nem bírom az állatkínzókat.
VálaszTörlésDe amúgy meg nagyon jól kitaláltad és megírtad Kai személyiségét. Nagyon jó rész lett. Várom a kövit XD <3
Oh-oooh, azt hiszem lehet h majd meg kell ásnom lassan a sírom :'D Hát de most na! Valakinek "gonosznak" is kell lenni :D Örülök, h tetszett, és köszönöm a kommentet ^^
VálaszTörlés