Kai POV
Úgy terveztem, hogy
megvárom őt tanítás után, de mire az osztályához értem, már
nem volt ott. Muszáj volt tudatni vele a találka részleteit, ezért
hagytam neki egy üzenetet a padjában, miszerint este nyolcra érte
megyek. Tartottam ettől az egésztől – arra nem számítottam,
hogy a szüleinek is jó pofiznom kell majd, bár még sosem
találkoztam velük, és nem is tudtam róluk semmit. Görcsbe
rándult tőle a gyomrom. Mi van, ha észreveszik, hogy ez az egész
csak egy játék? Akkor tuti biztos, hogy elvesztem a fogadást, és
semmi kedvem nem volt Zico győzelmére rásegíteni. Egész haza
úton, a randin és az előkészületeken járt az eszem. Valahogy el
kellett terelnem magamról a gyanút, bár az is lehet, hogy csak
saját magamnak volt gyanús a viselkedésem. Magamból kiindulva nem
hagytam volna a fiam elmenni egy olyan sráccal, aki addig még csak
nem is köszönt neki nem, hogy még randizzanak.
Annyira bele merültem a
gondolataimba és a részletezésbe, hogy még a saját kapunk előtt
is elsétáltam. Komótosan, laza gyerek módjára visszasétáltam
és a zárba is sikerült bele találnom harmadjára. Szedd össze
magad Jongin! Ez csak egy találkozó és sejtelmük sem lesz róla,
hogy mire megy ki ez az egész – kántáltam magamnak, hogy
legyűrjem az idegességem. Különben is csak holnap lesz a találka,
addig még bőven volt időm kitalálni a részleteket.
Belépve az ajtón
Jjanggu rohant elém s izgatottan üdvözölt. Hatásos fogadtatás
volt, mivel rögtön el is feledkeztem addigi aggodalmamról, ha csak
pár percre is. Megölelgettem s egy puszit nyomtam a fejére, hogy
köszöntsem. - Milyen napod volt, kis haver? - kérdeztem tőle
mosolyogva, bár tudtam, hogy nem kapok választ. Fölcsatoltam rá a
pórázt és elindultam vele sétálni. Sosem volt konkrét tervem
merre, csak kiléptünk az ajtón és mentünk amerre a lábunk vitt.
Muszáj volt néhány órára elterelnem a gondolataimat, bár abban
a helyzetben néhány perc is elég lett volna. Úgy éreztem magam,
mint egy kiskamasz, aki életében először megy el randizni azzal a
lánnyal, aki tetszik neki. Ám ez csak részben volt igaz. Nem
először mentem randizni, de első alkalom fiúval.
Fogalmam sem volt mit
szeret és, hogy mik azok a témák, amiket nem szabad érintenem,
mert akkor elmenekül. - Mi a francnak mentem én ebbe bele, hm,
Janggu?- tettem fel a kérdés magamnak, de mégis a kutyámnak
célozva, aki nevét meghallva megállt s kérdő tekintettel nézet
vissza. - Te sem tudod mi?- oda mentem hozzá, leguggoltam és
megsimogattam a fejét.
Mindenesetre illene
Taemin szüleinek valami ajándékot vinnem, végül is ezt így
szokás. Túl akartam lenni ezen az egész fogadás mizérián ezért
is igyekeztem mindent elsőre jól csinálni. Nem akartam elbaltázni.
Annak semmi értelme, ha hónapokig húzzuk és amint egyet előre
lépek a célom felé, tehetek is vissza két lépést. Bár az is
lehet, hogy csak én reagáltam túl ezt az egészet, és amit a
suliban mondtam a srácról csak pletyka és valójában könnyű
préda lesz. Végre találtam ez kapaszkodót a gondolataimban s
kicsit megnyugodtam, ahogy elhitettem magammal, hogy nem lesz hosszú
menet.
Ám arra még mindig nem
sikerült rájönnöm, miért mentem bele Zico játszmájába.
Büszkeségből? Vagy csak, hogy megmutassam ki is valójában a
főnök a csapatban? Ha nem lett volna hiba megverni azt az embert,
aki elvileg az én térfelemen játszik, úgy elintéztem volna
Zicot, hogy még azt is begipszelik, akinek elmeséli. Ismertem már
annyira, hogy nem véletlenül Taemint sózta rám és azt is tudtam,
hogy nagyon jó oka volt rá, amiért bele csempészte a dologba a
fogadást is. Csak arra nem tudtam rájönni, hogy mi.
Úgy egy óráig
kóvályogtunk Jangguval a városban sőt, még a parkba is
elmentünk. Valamiért kicsit lenyugodtam és már nem rándult
görcsbe a gyomrom a holnapi randitól. Meggyőztem magam, hogy
ráérek ezen akkor rágódni, mikor elindulok a házuk felé. Haza
érve megetettem és adtam a kutyámnak friss vizet majd elmentem
zuhanyozni. Korán volt még, de éreztem, hogy a gondolatok megint
visszakúsznak az agyamba és abban reménykedtem, hogy a forró víz
majd elmossa őket. Részben sikerült megnyugodnom, az izmaim
legalábbis elernyedtek és rám is tört az álmosság. Úgy fél
óráig álltam a zuhany alatt majd kiszálltam, és úgy döntöttem,
hogy ma korán lefekszem. Nem volt értelme tovább gyötrődni a
gondolataimban.
Bővel elég volt a
holnapi napot túlélnem valahogy és lehetőleg élve haza jutni. Az
éjjel nem aludtam valami sokat. Folyamatosan járt az agyam és
ahányszor sikerült elaludnom egy óra múlva felkeltem. Reggel
pedig szörnyen rossz érzésem támadt az egész játékkal
kapcsolatban. Semmi kedvem nem volt kockáztatni a bőrömet, pláne,
hogy nem is ismerem a szüleit. Mi van, ha bérgyilkosok vagy
jártasak az alvilágban, vagy tudom is én. Nyugodj már le
Jongin! Már megint kezded?! Ez csak egy ártatlan randi, és a srác
teljesen ártalmatlan – nyilvánvalóan a szülei is. - ismét
kántálni kezdtem, hogy megnyugtassam magam. Felöltöztem, majd
lementem a konyhába csinálni magamnak reggelit – bár jó volt az
tízórainak is így késő délelőtt.
Megetettem Janggut is,
míg evett azon gondolkoztam mivel töltsem el estig az időt.
Beszélnem kéne Zicoval, tudatni vele, hogy sínen vagyok, habár a
gyomromon lévő gyűrű nem ezt bizonyította. Még mindig ideges
voltam az egész miatt, de megint felidéztem magamban Zico csalódott
és dühtől eltorzult arcát s új erőre kaptam. Végül nem hívtam
föl csak sms-ben tudattam vele, hogy a terve meghiúsulni látszik.
Csak azt sajnáltam, hogy nem láthattam az arcát. Na meg Taemint. Ő
nem tehetett róla, hogy ő lett az áldozat. A sors véletlen
fintora volt.
Miután végeztem a késői
reggelivel, Janggut kivittem még sétálni mielőtt elkeztek
készülődni. Megint megpróbáltam előre eltervezni mindent, mint
mindig, de a kitöltetlen hézagok csak még jobban idegesítettek.
Bármit megadtam volna egyetlen perc nyugalomért. Végső esetben
már azzal biztattam magam, hogy holnap már csak nevetni fogok az
egészen. Ismét egy órát kóvályogtunk minden felé, majd haza
érve megebédeltem és neki álltam készülődni.
Mire mindent rendbe
raktam magamon is és a fejemben is már indulhattam is Taeminékhez.
Úgy éreztem magam egész úton, mint aki épp most készült
megkérni valaki kezét. Nem tudtam eldönteni, hogy mi ez a hirtelen
jött reakció, elvégre ez csak egy randi volt, azon kívül pedig
az egész egy fogadás volt, amit ha megnyerek soha többet nem
kellett szóba állnom Taeminnel.
Meggyőztem magam, hogy
lényegében a kilétemet féltettem és a lebukás miatt paráztam
ennyire ettől az egész estétől.
Oda érve megálltam a
kapuban, s magabiztosságot színlelve, remegő kézzel megnyomtam a
csengőt. Úgy két percig álltam tétlenül és már kezdtem ideges
lenni, mikor kinyílt az ajtó, ám nem Taemin jelent meg, hanem egy
izmos férfi, aki egyenesen úgy nézett rám, mint a véres késre.
Nincs mitől félni, igaz Jongin? - tettem fel magamban a
kérdést, majd nyeltem egy nagyot és összeszedtem a bátorságomat.
Ám mire szólásra
nyitottam volna a szám, hogy védjem a helyzetem Taemin
kíváncsiskodó hangját hallottam meg a háttérben. A férfi
vonakodva, de arrébb állt, ám még mindig félelmet keltett a
tekintete. Olyan volt, mint egy kutya, aki a csontját védte. Szó
szerint. Hatalmas kutya szemei voltak és olyan érzésem támadt,
mintha Taemin lenne az a bizonyos csont.
- Ha egy ujjal is bántod, megtalállak és beverem a
képed, de úgy, hogy a saját anyád nem fog rád ismerni. – szűrte a fogai közt, mert
idő közben Taemin is megérkezett. Finoman arrébb tolva a pitbullt.
-
Nyugi Jonghyun-shi nem lesz baj. - törte meg a
feszült légkört Taemin.
- Indulhatunk? - kérdeztem, de le sem vettem a
szemem a házőrzőről. Ki tudta mennyire volt beidomítva és mennyire volt hamis.
-
Igen. - felelte félénken Taemin s kilépett az
ajtón.
Minden erőmet össze
szedtem, hogy nyugodtnak látsszak, és ne tűnjön fel az
idegességem, ám ahogy megláttam az összes addig felépített
önbizalmam leomlott mint egy fal. Nem szokás ilyet mondani egy
fiúra, és elég hülyén is hangzott, de gyönyörű volt. Fekete
bőrnadrágot és egy elegánsabb, de mégis stílusos inget viselt,
mellette karkötők és egy hozzá illő nyaklánc dobta fel az
összképet. Fogalmam sincs honnan jött, de a szívem kihagyott egy
ütemet és mintha hirtelen elfogyott volna minden levegőm. Nyeltem
egy nagyot, hogy összeszedjem magam.



