Taemin
POV
Nem értettem, hogy mit akarhatott
Zico – mint kiderült ő volt az, aki múltkor keresett – és Jongin. Az első
személyt akkor láttam életemben először ezért is lepett meg a közeledése.
Kíváncsi voltam, vajon mi történhetett volna, ha Chanyeol nem lép közbe? Talán
megtudtam volna a szándékait? Vagy jobban kifejezhette volna magát? Lehet csak
barátkozni akart ő is, mert rájöttek, hogy én sem voltam néma és léteztem.
Viszont nem tudtam, hogy honnan ismerhetett, hiszen nem egy osztályba jártunk –
ahogy Kaival sem.
A másik említettel néha
összefutottam már a suliban, de csak annyit tudtam róla, hogy mindig lányok
vették körül és, hogy elég jómódú családból származott. Ezért is nem értettem,
mit akarhatott tőlem, mert tudtommal nem voltam lányból. Aznap reggel nagyon
meglepett mivel egyáltalán nem számítottam útitársra. Igaz egy kicsit
megijesztett, de nem tűnt rossz embernek. Viszont nem értettem magam. Sose
mondtam csak úgy idegennek, hogy találkozhatunk valamikor. Egy kicsit megbántam
a válaszomat. Arra még nem is gondoltam, hogy mi van, ha csak át akartak
vágni? Sajnos nem mindenki olyan volt,
mint amilyennek látszott.
Felsóhajtottam, majd próbáltam a
történelem órára koncentrálni. A tanárt néztem és kerestem a tekintetét.
Akárhogy próbálkoztam nem jött össze, mert mindig ugyan ott kötöttem ki.
Valakivel ezt meg kellett beszélnem. Chanyeolnak felhozhatnám szünetben a
témát, de féltem, hogy kinevetett volna. Mi van, ha valójában bosszantottam és
csak kedvességből tűrt meg maga mellett? Vagy egyáltalán nem gondolt rám
barátként csak egy olyan személyként, aki segítette a beilleszkedésben? Emellett
mindig volt valami fura csillogás a szemeiben, amit nem tudtam hova tenni.
Elhessegettem a gondolatokat, majd már csak azt vettem észre, hogy rég
kicsengettek és Chan engem figyelt.
- Van valami baj? – kérdezte mire
lesütöttem a szemeim. Nem tudtam, hogy elmondjam e neki vagy sem. Hogy reagált
volna? Végül összeszedtem minden bátorságomat és belekezdtem.
-
Emlékszel arra a srácra, aki
múltkor valami miatt keresett és finoman elküldted?
- Igen, miért? Talán megint
betalált? – kérdezte miközben dühöt véltem felfedezni rajta, de lehet csak
képzelődtem.
- Izé… Nem erről van szó, csak nem
tudtam, hogy mit akarhatott. Emellett valamelyik nap, amikor jöttem iskolába
egy másik sráccal is összefutottam. Azt hiszem, Kim Jonginnak hívják, ő pedig
el akar hívni valahová hétvégén.
- Mit válaszoltál neki?
- Igent mondtam bár kicsit
megbántam, mert nem igazán tudtam hova tenni az egészet. Viszont nem akartam
visszamondani, mert vele szemben erkölcstelen lenne.
-
Hmmm…. mindenesetre vigyázz velük
– borzolt bele a hajamba, mire elmosolyodtam. – Ha gondolod, utána járhatok a
dolgoknak – mondta s megráztam a fejem nemlegesen.
- Nem kell. Biztos nem akarnak
rosszat csak nem tartok még ott, hogy bárkiben könnyen megbízzak. Köszönöm,
hogy elmondhattam neked ezt, Ommával nem tudtam volna megbeszélni – mosolyogtam
rá hálásan.
-
Igazán nincs mit – vigyorgott az
ezer wattos vigyorával, mire elpirultam, de legalább a lelkem könnyebb lett,
hogy megoszthattam vele a dolgokat.
Az órák után épp hazaindultam
volna Chanyeolal, amikor eszembe jutott valami. Ennyire feledékeny nem
lehettem!
- Chanyeol, várj meg itt! Gyorsan
visszaszaladok a termünkbe, mert ott hagytam a tornacsomagomat – hadartam el
gyorsan majd visszarohantam a termünkbe.
Szerencsémre ott volt az asztalom
mellett a csomag, amit egyből fel is kaptam nehogy még véletlen itt hagyjam. Ám
ekkor valamit észrevettem a padomban. Egy boríték volt az. Értetlenül pislogtam
majd jobbnak véltem, ha kinyitom és akkor megtudtam a tartalmát. „Holnap este nyolc órakor érted megyek.
Legyél egy kicsit elegáns! Én már nagyon várom! – Kai” Olvastam az alábbi
sorokat mire elkezdtem mosolyogni. Mégsem volt rossz ember csak más modora
volt. Ezután visszamentem Chanhez és elindultunk most már ténylegesen haza.
- Jaj, képzeld! – kiáltottam fel
hirtelen izgatottan. – Említettem régebben, hogy Ommáéknak szeretnék adni egy
ajándékot. Mivel keveset találkoznak, így arra gondoltam, hogy kettesben
elküldöm őket egy wellness hétvégére és sikerült elintéznem mindent - néztem rá
csillogó szemekkel mire felnevetett. – Na! Nem vicces! – konyultak le ajkaim.
Természetesen nem sértődtem meg rá. Mellette mertem az lenni, amilyen voltam.
- Komolyra fordítva a dolgokat…khm…
Na, tehát. Szerintem ez egy jó ajándék lesz nekik. Biztos örülni fognak neki.
- Úgy gondolod?
- Persze – válaszolt szintén
mosolyogva én pedig ki tudtam volna csattani az örömtől.
Az út további részében nem igazán
szóltunk egymáshoz, elvoltunk a saját kis világunkban. Mivel Happy Virus csak
egy utcával lakott tőlünk lejjebb, így végül is egymást kísérgettük haza.
Miután hazaértem úgy gondoltam,
hogy a holnapi napot inkább megbeszélem Keyel, mert akkor el tudott látni
tanácsokkal. Elkezdtem a lakásba keresgélni mivel az irodájában nem volt, így a
második tippem a konyha volt. Pont valamit sütött, amikor a háta mögé lopóztam,
hogy közelebbről is megnézhessem.
-
Jaj, szívem megijesztettél! –
vette ki a sütőből a süteményt.
-
Bocsi Omma, de beszélni szeretnék
veled – néztem rá kiskutya szemekkel.
-
Ha segítesz a vacsora
elkészítésében, akkor közben meg tudjuk beszélni a dolgokat. Jonghyun most
telefonált, hogy egy fontos vendéget hívott meg vacsorára. Gondolom egy
üzletkötőt, így ma este ki kell tennem magamért – darálta el miközben a kezembe
adta a saját kis köténykémet.
Ezután elfoglaltam a saját kis
helyemet a konyhán belül, majd neki láttam a feladataimnak. Elsőnek megmostam a
zöldségeket majd apróra vágtam őket. Nem voltam egy nagy szakács zseni, mint
Key, de az apróbb dolgokat meg tudtam csinálni. Miután ezzel végeztem a húst
feldaraboltam és elmosogattam. Kíváncsi voltam, hogy kit látunk el vendégül,
mert Key akkor tett ki magáért és merült teljesen a főzésbe, ha nagyon fontos
személyről volt szó.
-
Köszönöm, hogy segítettél. Menj
fel és öltözz át – szólalt meg Key a gondolataimból kizökkentve. Bólintottam s
jó kisfiú módjára úgy tettem, ahogy mondott.
Lehet egy kicsit túl kiöltöztem
–állapítottam meg, ahogy a tükörben néztem magam-, de ritkán volt ilyen alkalom
és fontos volt az első benyomás. Felsóhajtottam, majd még utoljára vetettem
magamra egy pillantást s lementem a nappaliba.
***
Már egy fél órája hallgattuk,
hogy mennyire jó hely Busan és, hogy feltétlenül el kellett volna mennünk oda.
Nem voltam az a türelmetlen fajta, de most már kezdtem unni a nőt. Nos, hogy
hol kezdődött minden? Egy órával ezelőtt mutatta be nekünk Jonghyun az új
ügyfelét, akit meghívott hozzánk vacsorára. Komolyan azt hittem, valami nyers
modorban zajló estének láttunk neki, amiben megkötik a megállapodásukat, Key
helyeselt én pedig okosabb lettem pár információval a felnőttek világából.
Ehelyett egy katasztrofális nőt láttunk el, akit Shin Saekyungnak hívtak. Egy
jómódú üzletkötő asszony volt, akinek jól jött volna a családi vállalkozásunk
egyik cégét beindítani.
Próbáltam nem túl feltűnően végig
nézni az arcokon, miközben egy két falatot bekaptam a főételből. Kibum már
nagyon unhatta, mint én, de tartotta magát. Jonghyun csüngött a lány szavain s
érdeklődését mutatta. Saekyung pedig áhítattal mesélt mindenről csak éppen a
témáról nem, mintha csak egy egyszerű randin lett volna annyi különbséggel,
hogy nem édes kettesben töltötték.
- Nagyon finom volt eddig az étel.
Ki csinálta? Ugye te Jonghyun? – kérdezte Saekyung én pedig kapásból Keyre
pillantottam. Sose szerette, ha kritizálták és hangot is adott a véleményének.
- A barátom csinálta, Kibum –
mosolygott s közben a mellettem ülő barna fiúra mutatott. Az enyhe kifejezés
elég gyenge volt ahhoz, mennyire volt ideges.
- Hmm… átlagos – jött a
válaszreakció a nőtől. Ajaj, ha most nem találtam volna ki valamit, akkor itt
akkora balhét csapott volna Key, mint annak a rendje.
-
Izé.. eszembe jutott valami, amit
még ma meg kell csinálnom. Omma gyere ehhez a te segítséged is kell! – daráltam
el miközben meghajoltam és Keyel felmentünk a szobámba.
Csak ott tudtam kifújni magam s
készültem egy hisztis sorozatra, hogy miért rángattam fel, amikor ki akarta
csinálni a lányt. Helyette teljesen más történt.
- Köszönöm, hogy felhoztál onnan,
ha nem teszed tuti neki estem volna a csajnak – mondta miközben kidőlt az
ágyamon. – Emellett legalább nem kell a marhaságait hallgatnunk.
-
Hát… te jöttél volna ki rosszul a
dolgokból, és nem akartam harmadik világháborút – ültem le mellé és komolyan
néztem rá. – Elhiszem, hogy magadban százszor kinyírtad Saekyungot, de Jonghyun
téged szeret – mosolyogtam rá. Az évek alatt megismertem már annyira, hogy
tudtam mindenkire féltékeny volt, aki a bátyám közelébe merészkedett és nő nemű
volt.
-
Majd ha szerelmes leszel,
megtudod – simította meg a fejem, majd ő is elmosolyodott. – Amúgy mit is
akartál mondani? Annyira koncentráltam a főzésre, hogy végül szóba se került.
-
Ööö…. Inkább elmondom az egész
történetet, úgy jobban átlátod a helyzetet – gondolkodtam egy kicsit, majd
felvázoltam neki a helyzetet Zicoról és Kairól. Mármint, hogy mindketten
akartak tőlem valamit és az utóbbi el is hívott egy találkára.
-
Hm… értem. Nem szeretem az
emberekben a rossz dolgot látni, de vigyázz velük. Nehogy neked fájjon a végén!
Sajnos nem védhetlek meg mindig mindenkitől – sóhajtott fel majd folytatta. –
Ha szeretnél akkor menj el Jonginnal a találkozóra, de légy óvatos. A bátyáddal
beszéld meg a dolgokat még a biztonság kedvéért.
-
Omma! – kezdtem el tiltakozni. –
Jjong néha még tőled is jobban félt, amikor emberekkel érintkezek, vagy csak ha
szimplán kimegyek az udvarra. Reggel is vagy háromszor el kellett mondanom,
hogy normálisan fel vagyok öltözve és nem fogok megfázni – temettem bele az
arcom a tenyerembe mire kuncogás csapta meg a fülem. – Nem vicces!
-
De – vigyorgott. – A pici Taemin
kezd felnőni és szabad teret akar magának, amit mi még nem merünk megengedni
így folytonos konfliktusba kerül velünk – a végén csak felsóhajtottam, mert nem
volt elég energiám ellenkezni.
-
Inkább elmegyek zuhanyozni –
álltam fel az ágyról és előkapartam az alvós cuccomat s magára hagytam az
integető Kibumot.
A zuhany alatt állva
elgondolkodtam a holnapi napon. Két dologra jutottam, vagy élvezni fogom, vagy
nem. Nem ismertem Kait, de próbáltam pozitívan végig gondolni. Lehet, beülünk
egy moziba vagy kávézóba, jól elbeszélgetünk, és jól alakulnak a dolgok. Igaz,
Chanyeolon kívül senkinek sem tudtam megnyílni a suliban. Ezért is volt csak
egy barátom. Bíztam abban, hogy jól fog sikerülni minden s minden negatív
energiát elüldöztem.
Egy jó fél óráig áztathattam
magam a gondolatmenetem miatt, de jól esett a forró zuhany, megnyugtatott.
Kiszálltam a kabinból majd megtörölköztem és felöltöztem. Még megmostam a
fogaim lefekvés előtt, s amikor tökéletesnek gondoltam mindent a szobámba
mentem. Meglepetésemre Omma volt ott és éppen
ágyazott mellettem.
- Mi történt? – kérdeztem
megilletődve és közelebb mentem hozzá.
- Összekaptunk Jonghyunnal én pedig
nem akarok egy légkörben lenni vele. Majd, ha valami baja van, megtalál –
mondta hisztérikusan én pedig nem igazán tudtam, hogy kellett volna ezt
lekezelnem.
- A mai vacsora miatt? –
tapogatóztam finoman hátha elárulta a konkrétabb okát. Közben leültem mellé az
ágyba.
- Igen – sóhajtott fel. – Tudod
mennyire nem szeretem, ha női parfümöt érzek rajta és tömény illatfelhő volt
körülötte. Nem akarok belegondolni mi volt köztük, amíg mi a szobában voltunk.
-
Semmi – vágtam rá egyből. –
Tudod, hogy Jonghyun nem olyan, ha valami baj van, akkor azt elmondja. Meg
azért látszódnak is rajta a dolgok – próbáltam megnyugtatni valamivel, de
sajnos ettől jobb nem jutott eszembe.
-
De nem is egy kínai nagyfal
választotta el őket!
-
Az lehet, de ismered Jonghyunt.
Tényleg nagyon őszinte és látszik rajta, hogy szeret. Holnap biztos meg
tudjátok beszélni a dolgokat s minden rendbe jön – mosolyogtam rá biztatóan. –
Emellett örülnék, ha hamar kibékülnétek, mert van egy ajándékom számotokra –
álltam fel az ágyról és az íróasztalomhoz sétáltam. Ott voltak a wellness hotel
papírjai, amit majd be kellett mutatniuk.
-
Mi az? – kérdezte Key és láttam
rajta, hogy meglepődött. Nem mondtam semmit csak oda nyújtottam neki a
papírokat majd elfoglaltam a helyem, amíg olvasta a papírokat. – Jaj, te nem
kellett volna – ölelt meg szorosan.
-
Omma, megfojtasz! – próbáltam
magamtól eltolni mielőtt megfojtott volna. Több-kevesebb sikerrel. – Inkább
aludjunk! Jó éjt! – bújtam a takaró alá miután sikerült kimenekülnöm a karmai
közül. A takaró alól néztem fel rá majd lassan elnyomott az álom.
***
Másnap dél környékén keltem.
Majdnem sokkot kaptam, amikor megnéztem, hogy hány óra volt. Végül sikerült
lenyugtatnom magam, hogy még bőven volt időm estig. Nyújtózkodtam egyet majd
észrevettem egy kisebb csomagot a székemen. Nagy nehezen felálltam és oda vánszorogtam.
Egy nagy adag ruha volt rajta s egy levél, amit Kibumtól kaptam. „Ma este ebbe a szettbe menj el! Tuti
sikered lesz vele! Remélem, hogy jól fogod magad élvezni és kellemes emlékekről
beszélünk majd másnap. Jonghyunnal igyekszek, majd ma kibékülni szóval drukkolj
nekünk! Sok szeretettel a drága Ommádtól.”
Elmosolyodtam a levél végére és
megnéztem mit készített ki nekem Key. Egy bőrnadrág és egy fehér, elegánsabb ing volt kikészítve, s a szetthez illő nyaklánc és karkötők. Tudtam, hogy érdekes ízlése volt, de nem akartam megbántani így ebbe
mentem. Ha rajtam múlt volna a dolog egy egyszerű farmerbe és egy csíkos kötött
felsőbe mentem volna. Miután felöltöztem elvégeztem a nappali teendőimet és
vártam az estét. Még nem akartam a hajamat belőni meg ilyenek, mert tuti
szétjött volna. Kíváncsian vártam, hogy mit hozz az este.

Úh, hát csöppet le vagyok maradva, de amint lesz szabadidőm, bepótlom owo Addig is keep writing mert nagyon jó ^w^
VálaszTörlésÖrülök, hogy tetszik ^-^. Nos, az időhiányt teljes mértékben megértem :) ez a fejezet is emiatt késett ennyit (az év végi hajtás). Nem maradtál le annyira, szóval nem lesz nehéz bepótolni ^-^.
Törlés